Twitter
Stowarzyszenia
Wielkość czcionki: A | A | A

IX Kampania “Daj Mata Chorobie” Stowarzyszenia PRZEBIŚNIEG data: 2017-02-27

plik pdf Daj_Mata_Chorobie_2017_Prosba_o_patronat_medialny_2017.doc.pdf czytaj więcejnext
Daj Mata Chorobie - Stowarzyszenie ,,Przebiśnieg''
Oddaj krew, zagraj i DAJ MATA CHOROBIE! data: 2015-03-12

Tagi: Stowarzyszenie ,,Przebiśnieg'', chłoniaki, ,,Daj Mata Chorobie''

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” oraz Małopolski
Związek Szachowy organizują już po raz siódmy ogólnopolską akcję „Daj MATA
chorobie”, w której turniej szachowy został połączony z akcją krwiodawstwa. W
tej rozgrywce symbolicznym przeciwnikiem jest choroba, która nie ma szans w
starciu z zawodnikami.

czytaj więcejnext
Wyniki sondy - Idealne leki onkologiczne data: 2014-05-19

Wstępne wyniki sondy prowadzonej z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” wskazują, że wg pacjentów, ich rodzin i przedstawicieli mediów idealne leki onkologiczne powinny być zarówno skuteczne, ale również bezpieczne i łatwe w podaniu. Pacjentów onkologicznych/hematologicznych, ich rodziny oraz przedstawicieli mediów proszono o ocenę stopnia ważności wybranych cech, które powinien przejawiać idealny lek onkologiczny. Respondenci za najważniejszą cechę leku onkologicznego uznali jego skuteczność (60%). Ważne były dla nich również takie wartości jak niewyniszczanie organizmu, bezpieczeństwo i łatwość podania. Poniżej uszeregowano ocenione cechy w kolejności od cechy uznanej przez dotychczasowych uczestników sondy za najważniejszą (z numerem 1) do najmniej ważnej (z numerem 6). 1. SKUTECZNY (znacząco wydłużający czas do progresji choroby lub prowadzący do wyleczenia) 2. NIEWYNISZCZAJĄCY ORGANIZMU (działający tylko na chore komórki) 3. BEZPIECZNY (powodujący niewielką ilość działań niepożądanych) 4. ŁATWY W PODANIU (metoda podania niezajmująca zbyt wiele czasu i niepowodująca nieprzyjemnych odczuć) 5. NIEUTRUDNIAJĄCY PROWADZENIA NORMALNEGO ŻYCIA 6. NIEPOWODUJĄCY INTERAKCJI Z INNYMI LEKAMI Zaprezentowane powyżej wstępne wyniki sondy pokazują, że oczekiwania społeczeństwa wobec leków onkologicznych są większe niż obecne możliwości oraz że w onkologii naukowcy mają jeszcze wiele do zrobienia. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" zrzesza osoby, które kierując się szlachetnymi pobudkami pragną pomagać chorym na chłoniaki. Celem Stowarzyszenia jest m.in.: niesienie pomocy chorym ze schorzeniami układu chłonnego i ich rodzinom oraz działanie na rzecz poprawy jakości ich życia, propagowanie wiedzy na temat chorób układu chłonnego i metod ich leczenia oraz szeroko pojętej problematyki onkologicznej, propagowanie profilaktyki chorób nowotworowych oraz działania na rzecz rehabilitacji zdrowotnej i społecznej chorych po leczeniu onkologicznym.

czytaj więcejnext
Daj MATA chorobie! data: 2014-03-14

Tagi: Turniej szachowy "Daj mata chorobie", "Przebiśnieg"

Daj MATA chorobie!

Szach-mat i przeciwnik pokonany – tak symbolicznie od kilku lat na wiosną rozprawiamy się z chłoniakami. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” wraz z Małopolskim Związkiem Szachowym organizują VI Turniej Szachowy „Daj MATA chorobie” połączony z ogólnopolską zbiórką krwi.

 

plik pdf VI_Turniej_Daj_mata_chorobie.pdf czytaj więcejnext
awzr
Profilaktyka przeciwko przeziębieniom jesienno - zimowym. data: 2012-11-14

Akademia Walki z Rakiem zaprasza osoby dotknięte chorobą nowotworową i ich rodziny do udziału w spotkaniu z dietetykiem, które odbędzie się 22 listopada, w czwartek o godz. 9.00 – 10.00

czytaj więcejnext
Pozytywne myślenie pomaga! data: 2012-09-27

Iwona Majewska-OpiełkaRola psychiki w walce z ciężką chorobą jest bardzo duża. Często może pomóc przezwyciężyć strach, zmobilizować, a wreszcie pomóc wygrać walkę. Trzeba tylko pozytywnie myśleć. Program „Jestem przy Tobie” stara się nieść pomoc kobietom, które zmagają się z nowotworami narządów rodnych. O tym jak to zrobić i czy pozytywnego myślenia można się nauczyć rozmawiamy z psycholog Iwoną Majewską – Opiełką, prekursorką ruchu rozwoju potencjału człowieka w Polsce.

czytaj więcejnext
Kodeks profilaktyki raka szyjki macicy
Uratuj(e)my kobiecość! data: 2012-09-27

W Katowicach odbywa się XXXI Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, podczas którego prof. Przemysław Oszukowski rozpoczął swoją kadencję jako Prezes PTG, przejmując obowiązki z rąk dotychczasowego Prezesa prof. Ryszarda Poręby.

czytaj więcejnext
Spotkanie z Wiceministrem Zdrowia Igorem Radziewiczem- Winnickim data: 2012-08-24

20 sierpnia w Warszawie odbyło się spotkanie pacjentów onkologicznych z Wiceministrem Zdrowia Igorem Radziewiczem-Winnickim, a także urzędnikami Ministerstwa Zdrowia.

czytaj więcejnext
Chemioterapia – prawdy i mity data: 2012-07-29

Chemioterapia – prawdy i mity

Rozmowy z przyjaciółmi, rodziną i innymi chorymi o chorobie i leczeniu czasem przynoszą ulgę, czasem robią mętlik w głowie. Nie wszystko,  co usłyszymy od innych musi być prawdą. Program „Jestem przy Tobie” niesie merytoryczne wsparcie kobietom chorującym na nowotwory narządów rodnych, a także ich bliskim. Dlatego zwraca się do ekspertów z prośbą o rzetelną wiedzę. Prof. dr hab. med. Tadeusz Pieńkowski z Kliniki Onkologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego
w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku rozwiewa wątpliwości dotyczące chemioterapii.

 

czytaj więcejnext
KOBIETO OGARNIJ SIĘ! data: 2012-07-05

KOBIETO OGARNIJ SIĘ!

Pośpiech dzisiejszego świata i ciągły braku czasu, sprawia, że kobiety najpierw myślą o swoich najbliższych – dzieciach, mężach, a dopiero potem o sobie. Pewnie też kobieca natura, każe nam najpierw zadbać o dom i rodzinę, a jak starczy czasu, o siebie. Pytanie co się dzieje, gdy 24 godziny to za mało i czasu dla siebie już nie wystarcza? Niestety nie prowadzi to do niczego dobrego, szczególnie, jeżeli nie ma czasu na zadbanie o własne zdrowie. Program „Jestem przy Tobie” wspiera kobiety zmagające się z nowotworami narządów płciowych. Jak wiemy z rozmów z chorymi, często choroba jest zdiagnozowana zbyt późno, ponieważ kobiety same dla siebie nie mają czasu i zaniedbują własne zdrowie. Podobne refleksje ma Aleksandra Kapała, która jako lekarz, na co dzień spotyka się z chorymi na Oddziale Chemioterapii Dziennej w Centrum Onkologii w Warszawie. Przeczytajcie, do czego może doprowadzić, przedkładanie wszystkiego ponad siebie. I niech to będzie apel do wszystkich kobiet.

czytaj więcejnext
next 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  ...  | 7 next
 • login
 • login
 • login
 • login
 • login
 • login
 • login
 • login
 • login
 • login
 • login
Data aktualizacji strony: 2017-02-27

Informujmy, że portal onkologia-online.pl, korzysta z plików cookie (ciasteczka). Aby uzyskać więcej informacji o ich wykorzystywaniu,
przejdź do Polityki Prywatności. Kliknij "akceptuję" aby to okno nie pokazywało się więcej

Akceptuję